SIL  Z NAGRODĄ MARSZAŁKA

            W gronie tegorocznych laureatów X edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez  organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki”, znalazło się Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych przy ZSCKR w Sypniewie za organizację II Powiatowych Targów Ogrodniczo-Rolniczych – Sypniewo 2016.

            Spośród 43 zgłoszonych organizacji w dwuetapowym konkursie Kapituła wyłoniła 12 laureatów, którym przyznano równorzędne nagrody finansowe i tytuły „Rodzynki z pozarządówki”.

            Gala wręczenia nagród odbyła się 12 czerwca w holu głównym zabytkowego Domu Zdrojowego, należącego do najciekawszych pod względem architektonicznym obiektów Ciechocinka,  usytuowanego przy Deptaku Sław w otoczeniu malowniczych dywanów kwiatowych.

             Wśród  nagrodzonych organizacji znaleźli się między innymi: Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą „BUKO” ZA Górniczą Wioskę, Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary za inicjatywę „Uderz w raka, daj piątaka”, Towarzystwo Ochrony Krajobrazu Kulturowego „Sukcesja” za utworzenie Parku Pamięci w Zbrachlinie, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Szansa” za wydanie kalendarza 2017 o charakterze informacyjno-edukacyjnym i promującym zdrowie psychiczne.

            Jak widać,  panowała ogromna różnorodność aktywności instytucji trzeciego sektora, które zdaniem Marszałka Piotra Całbeckiego, są ważnymi partnerami władz samorządowych, o czym może świadczyć obecność przedstawicieli niektórych władz powiatowych z terenów, na których rozwijają się nowatorskie inicjatywy.

            Marszałek Piotr Całbecki gratulując nagrody przedstawicielom SIL-u obecnym na gali, zauważył skuteczność działań i zaangażowanie działających na rzecz naszego przedsięwzięcia i podkreślił ideę wolontariatu, która łączy wszystkie organizacje.     

                                                                                              

Lucyna Małek
  rzecznik prasowy SIL