IV Powiatowe Targi Ogrodniczo-Rolnicze SYPNIEWO 2018

              

29 kwietnia 2018 roku

HONOROWY PATRONAT MINISTRA ROLNICTWA i ROZWOJU WSI
ORAZ 
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO

Inicjatywa współfinansowana z budżetu Gminy Więcbork

 

TO BYŁA UDANA NIEDZIELA

IV POWIATOWE TARGI OGRODNICZO-ROLNICZE SYPNIEWO 2018

            Rośliny ozdobne, krzewy, drzewka , elementy architektury ogrodowej zdominowały stoiska  wystawców goszczących na IV Powiatowych Targach Ogrodniczo-Rolniczych w Sypniewie.

            Targi to nie tylko okazja, aby znaleźć inspiracje do ogrodu, ale także podelektować się smakami tradycyjnych potraw , zaopatrzyć się w produkty regionalnych artystów, wziąć  udział w licznych konkursach i pokazach,  zawodach sportowych, wysłuchać koncertu w wykonaniu Daniela Krzyka czy kapeli podwórkowej. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich brały udział w konkursach kulinarnych na najsmaczniejszą babkę ziemniaczaną i sałatkę wiosenną, wystawcy natomiast byli oceniani w kategorii ogrodniczych ekspozycji produktów i wykorzystania bogactwa natury.

Lista startowa IV Ogólnopolskiego Biegu Dookoła Wilczych Jarów tym razem liczyła rekordową liczbę 48 zawodników, nieco mniej startujących było w II Krajeńskim Biegu Miłośników Psów. Fauna wokół nas – to temat przewodni konkursu fotograficznego z cyklu Przyroda w obiektywie  V, który był i tym razem adresowany do młodzieży szkolnej.  Właśnie z takich między innymi atrakcji  mogli skorzystać chętni odwiedzający Sypniewo w ostatnią niedzielę kwietnia.   

            Tym razem dzięki sprzyjającej aurze targi przypominały wielki rodzinny piknik. Sztandarowa impreza Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych działającego przy sypniewskim Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego przyciągnęła znacznie więcej gości niż poprzednie edycje. Wśród ponad 80 wystawców większość uczestniczyła w tej cyklicznej imprezie od początku, ale wciąż przybywa nowych uczestników.

            Tegoroczna edycja  Powiatowych Targów Ogrodniczo-Rolniczych została objęta honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To z pewnością podnosi prestiż i zainteresowanie przedsięwzięciem, którego realizacja w takim zakresie nie byłaby możliwa  dzięki wsparciu finansowemu  władz samorządowych, bowiem impreza współfinansowana była z budżetu Gminy Więcbork i Powiatu Sępoleńskiego oraz sponsorów, wśród których znaleźli się: Zespół Pałacowo-Parkowy w Sypniewie, Bank Spółdzielczy w Więcborku, Sklep rolniczo-techniczny GRENE, Spółdzielnia Złotowska, Restauracja Poziomka, Firma CD Jarosław Has z Więcborka, a także Wiadomości Krajeńskieportal informacyjny e-krajna.pl , Kanał 10, Krajna.TV

Należy też wspomnieć o operatywności i pracowitości strażaków, wolontariuszy, członków i sympatyków SIL-u , pracowników i uczniów ZSCKR.

            Wszystkim gościom, wystawcom, uczestnikom, sponsorom, patronom i zaangażowanym w organizację i promocję naszej inicjatywy serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                                                                           rzecznik SIL, Lucyna Małek

Serwis informacyjny powiatu sępoleńskiego (video)

                       

Prezentujemy nasz film z tegorocznych Targów:

 

Nasi sponsorzy:

Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
Gminy: Więcbork, Sępólno, Kamień, Sośno
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku
Bank Spółdzielczy w Więcborku
Sieć sklepów rolniczych GRENE
Złotowska Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna
portal e-krajna.pl
RESTAURACJA POZIOMKA
Sklep CD Więcbork – Jarosław Has 

Dziękujemy portalowi e-krajna.pl za ufundowanie plakatów informacyjnych.

 D Z I Ę K U J E M Y !!!

Fotorelacja: