III Powiatowe Targi Ogrodniczo-Rolnicze – SYPNIEWO 2017

 

 

SYPNIEWO PO RAZ TRZECI

            Trzecia edycja Powiatowych Targów Ogrodniczo – Rolniczych w Sypniewie już za nami.  Ofertą około 90 wystawców zainteresowała się porównywalna liczba gości jak w ubiegłym roku. Kapryśna kwietniowa aura i niska temperatura zatrzymała w domach mniej odpornych na przelotny deszcz ze śniegiem i gradem. Do nich z pewnością nie należeli uczestnicy III Ogólnopolskiego Biegu dookoła Wilczych Jarów, który towarzyszy Targom od pierwszej edycji. Trzeba jednak pamiętać, że „ kwiecień plecień…”.

            Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się: oferty ogrodników: kwiaty, drzewka, sadzonki, rozsady, elementy architektury ogrodowej, prezentacja ciągników i  maszyn rolniczych, kuszące kolorami wyroby artystów ludowych. Oglądając słomiane zwierzaki, kompozycje kwiatowo-zbożowe, drewniane figury świątków i ptaków oraz koronkowe frywolitki można było  sięgnąć wspomnieniami do swojego dzieciństwa albo z uwagą przypatrzeć się chociaż przez chwilę tak pieczołowicie wykonywanym produktom. Nad terenami Targów unosiły się nieprzyzwoicie przyjemne  zapachy różnych regionalnych smakowitości, którymi można było raczyć się na miejscu lub rozkoszować się po powrocie do domów. Kto miał ochotę, mógł skorzystać z propozycji kulinarnych przygotowanych przez Zespół Pałacowo-Parkowy, wśród których była między innymi kiełbasa biała zapiekana w piwie pszenicznym. Sądząc po liczbie gości w pałacowych salach można odnieść wrażenie, że niedzielne obiady w Pałacu mogłyby stać się ciekawą propozycją nie tylko dla mieszkańców gminy.

            Sypniewskie targi to oferta skierowana  dla całych rodzin. Wesołe miasteczko, przejażdżki kucem czy małe zoo to świat dziecka, ale spacerujące po terenach wystawienniczych alpaki cieszyły wszystkich: i dzieci, i dorosłych. Nie mniejsze zainteresowanie budziły psiaki szukające nowego i bezpiecznego domu.

            Dużą popularnością cieszyła się rodzinna loteria fantowa, o czym może świadczyć długi ogonek oczekujących  na odbiór swojej nagrody.

             Przyjmując zaproszenie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego można było zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, która obchodzi w tym roku 70-te urodziny. DRZWI OTWARTE w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego to okazja dla przyszłych uczniów i ich rodziców, aby poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami czy też obejrzeć sale lekcyjne oraz pobrać materiały informacyjne.

            Dziękujemy wszystkim sponsorom, gościom, wystawcom, odwiedzającym i wolontariuszom za pomoc w organizacji Targów i zapraszamy na kolejne. To już w przyszłym roku.                                                                                                                                    

Lucyna Małek, rzecznik prasowy