V Powiatowe Targi Ogrodniczo-Rolnicze – Sypniewo 2019

              

28 kwietnia 2019 roku

HONOROWY PATRONAT MINISTRA ROLNICTWA i ROZWOJU WSI
ORAZ 
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO

Inicjatywa współfinansowana z budżetu Gminy Więcbork

 

V POWIATOWE TARGI OGRODNICZO-ROLNICZE SYPNIEWO 2019

Rośliny ozdobne, krzewy, drzewka , elementy architektury ogrodowej zdominowały stoiska  wystawców goszczących na V Powiatowych Targach Ogrodniczo-Rolniczych Sypniewie.

Tegoroczna edycja  Targów została objęta honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka i Wojewody Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Targi to nie tylko okazja, aby znaleźć inspiracje do ogrodu, ale także delektować się smakami tradycyjnych potraw, zaopatrzyć się w produkty regionalnych artystów, wziąć  udział w licznych konkursach i pokazach,  zawodach sportowych, wysłuchać koncertu w wykonaniu kapeli podwórkowej.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich brały udział w konkursach kulinarnych na żur oraz ciasto pieczone wiosenne, wystawcy natomiast byli oceniani w kategorii ogrodniczych ekspozycji produktów i wykorzystania bogactwa natury.

V Ogólnopolski Bieg Dookoła Wilczych Jarów skupił na starcie 29 zawodników. Trudna i wymagająca trasa dała im swe znaki. Także dzieci biegały na krótszych dystansach uzyskując życiowe rekordy.

III Krajeński Bieg Miłośników Psów cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem, a konkurs fotograficzny „Przyroda w obiektywie VI” który był i tym razem adresowany do młodzieży szkolnej,  przyniósł kolejne emocje związane z przyrodą w rolnictwie.

Tegoroczne targi uświetniły zawody jeździeckie, które rozgrywały się na placu przy pałacu.

Tym razem dzięki sprzyjającej aurze targi przypominały wielki rodzinny piknik. Sztandarowa impreza Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych działającego przy sypniewskim Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego przyciągnęła znacznie więcej gości niż poprzednie edycje. Wśród ponad 70 wystawców większość uczestniczyła w tej cyklicznej imprezie od początku, ale wciąż przybywa nowych uczestników.

To z pewnością podnosi prestiż i zainteresowanie przedsięwzięciem, którego realizacja w takim zakresie nie byłaby możliwa  dzięki wsparciu finansowemu  władz samorządowych, bowiem impreza współfinansowana była z budżetu Gminy Więcbork i Powiatu Sępoleńskiego oraz sponsorów, wśród których znaleźli się: Zespół Pałacowo-Parkowy w Sypniewie, Bank Spółdzielczy w WięcborkuSklep rolniczo-techniczny GRENESpółdzielnia ZłotowskaRestauracja PoziomkaFirma CD Jarosław Has z Więcborka, a także Wiadomości Krajeńskie,  portal informacyjny e-krajna.pl , Kanał 10, Krajna.TV

Należy też wspomnieć o operatywności i pracowitości strażaków, wolontariuszy, członków i sympatyków SIL-u , pracowników i uczniów ZSCKR.

Wszystkim gościom, wystawcom, uczestnikom, sponsorom, patronom i zaangażowanym w organizację i promocję naszej inicjatywy serdecznie dziękujemy.